czwartek, 17 października 2013

Zgodnie z zasadami umieszczam post wspaniałego bloga, na którym można znaleźć konkurs i rozdanie. Powodzenia i trzymam kciuki za Was wszystkie, może tym razem mi się uda? ;)





KONKURS & ROZDANIE rocznicowe


Świętuje:
1) Rok istnienia bloga, który mija z dniem pierwszego posta 
15.10.2012
2) Ponad 1000 obserwatorów na blogu
3) Ponad 10 000 lubiących mój profil na fb.


baner



Kilka dni temu dostaliście przedsmak nadchodzącego konkursu.
o nim tutaj_>

Dziś otwieram konkurs i WSZYSTKICH zapraszam do wzięcia udziału.
___________________________________________________


ZASADY KONKURSU(część 1)

W konkursie mogą brać udział wizażystki jak i pasjonatki, które nie zajmują się makijażem zawodowo.
 (..Aczkolwiek na pewno będę brała pod uwagę jeśli ktoś jest samoukiem ! może jeden pakiet poleci właśnie do niej:))

1. Organizatorem konkursu jest blog www.makijazzowo.blogspot.com, a jego partnerami są:
Glazel Visage, Cocolita, Everyday Makeup, Costasy, Chocobath, Original Source, Makeup Geek, Carmex Polska, Isa Dora, 

2. Konkurs trwa od 23.09.2013r. do 27.10.2013r (termin nadsyłania zgłoszeń mija o godzinie 24:00), zaś wyniki zostaną podane w ciągu kilku dni na łamach bloga i fb.
3. Nagrody wysyłane są tylko na terenie Polski.
4. Konkurs jest przeznaczony dla obserwatorów bloga. www.makijazzowo.blogspot.com, i trzeba być jego obserwatorem
5. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do wykonania wpisu na swoim blogu zswoją wykonaną pracą, oraz informacją konkursową i zdjęcia z całością nagród.


6) Aby wziąć udział w konkursie należy: samodzielnie wykonać makijaż inspirowany egzotyką, 
tzn: zainspirować się fauną-flora, zwierzęciem, owadem,
krajobrazem itd.

to tylko przykład. - inspiracja dowolna

Wysłać link do opublikowanej na blogu pracy,
 na adres e-mail bladii19@o2.pl w tytule wpisać: KONKURS EGZOTYKA
a także podstawowymi danymi osobistymi: (imię, nazwisko, nick na bloggerze, adres bloga) 
Zamieścić na blogu minimum 4 zdjęcia (*oczy otwarte, *zamknięte, *postać do ramion, * postać + zdjęcie z karteczką 'konkurs u Makijażowo') zdjęcia będą pobrane z wpisu na blogu.
(jeśli nie masz bloga a chcesz wziąć udział, załóż go i umieść tam prace)


7. Wykonany makijaż może być wykonany na sobie lub innej osobie.
8. Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na ew. publikacje zdjęć na bloguwww.makijazzowo.blogspot.com
9. Można wysłać maksymalnie 2 zgłoszenia !
10) Nagrodzone zostaną trzy prace, w miejscach 1-3.

Miejsce 1


Miejsce 2


Miejsce 3

Co się najbardziej liczy przy ocenianiu prac?
* Pomysł (oryginalność, zaskoczenie)
* Wykonanie (estetyka i precyzja)
* Nawiązanie do tematu
* Zaangażowanie

Pędzle w dłoń i do dzieła!
___________________________________________________


ZASADY ROZDANIA  (część 2)

Aby wziąć udział w rozdaniu należy:
1) Być publicznym obserwatorem mojego bloga (dla posiadających bloga i zostawiających tutaj zgłoszenie)
2) Polubić Mój fanpage na Facebook-u KLIK (wszyscy)
3) Udostępnić publicznie informacje o rozdaniu KLIK (wszyscy)
4)(blog) - Zamieścić post lub baner na swoim blogu z notką o konkursie - w tytule wpisać "Biorę udział w konkursie u Makijażowo"  (dla posiadających bloga i zostawiających tutaj zgłoszenie)

4) (fb) zostawić komentarz pod zdjęciem z nagrodami.
(dla posiadających tylko Facebooka)


ROZDANIE TRWA: 
23.09.2013r. do  27.10.2013 31.10.2013
do godziny 24:00

A oto dwa zestawy jakie polecą do dwóch wybranych osób w formie rozdania:

na blogu 

na facebook-u

Nie wykluczam możliwości wzięcia udziału podwójnie w części 1 i części 2.


hmm i to na tyle, mam nadzieję że zasady sa zrozumiałe.
Jeśli macie jakiekolwiek pytania piszcie śmiało na fb lub e-mail bladii19@o2.pl

POWODZONKA
J.

poniedziałek, 14 października 2013

Ostry start :) Projekt denko i nowości.

Witam dziewczyny. Jestem Natalia,obecnie mam 21 lat i jestem studentką finansów i rachunkowości w Bydgoszczy. Długo zastanawiałam się nad założeniem tego bloga,ale jak widać udało się i oto jestem :) Na wstępie mówię,że chętnie wezmę udział w wymianie kosmetykowej :)Zacznę dosyć mocnym wpisem od razu zacznę projektem denko i moimi najnowszymi zakupami do testowania. Zapraszam Was wszystkich gorąco :*
Zacznę od projektu denko,a konkretnie od pielęgnacji włosów. W ostatnim czasie używałam szamponu intensywnie pielęgnującego z Isany. Płaciłam za niego niecałe 6zł. Opakowanie mieści aż 400ml produktu, dlatego skusiłam się na jego zakup. Początkowo podchodziłam do niego z dużym dystansem, ponieważ mam bardzo wrażliwą skórę głowy i większość szamponów powoduje u mnie łupież lub swędzenie. Od samego szamponu nie wymagam zbyt wiele, bo co może zdziałać kosmetyk, który trzymamy na glowie ok 2 minut. Ma dobrze myć, nie podrażniać i ładnie pachnieć. Co prawda zapach nie powalił mnie na kolana, ale konsystencja byla przyjemna. Szampon ładnie się pienił, nie podrażnił mnie i dobrze zmywał oleje. Jednak jego skład pozostawiał wiele do życzenia,dlatego wątpię,że do niego powrócę.

Kolejny kosmetyk do pielęgnacji włosów to także szampon, o którym słyszałam wiele dobrych opinii przede  wszystkim ze względu na skład,ponieważ nie zawiera on silikonów i złego SLS-a. A chodzi mi dokładnie o szampon dla dzieci babydream dostępnym w Rossmannie za ok. 4 zł za 250ml.
Szampon pachnie bardzo delikatnie rumiankiem, ma żelową konsystencję, chociaż nie jest zbyt wydajny. Dodatkowym minus otrzymuje za plątanie włosów, jeśli nie zastosujemy odżywki. Włosy moga się wydawać tępe, ale są bardzo dobrze oczyszczone i przede wszystkim zdrowsze. Jestem na TAK!

Następną rzeczą zużytą jest maska do włosów z Alterry z granatem i aloesem. Kolejny kosmetyk zakupiony ze względy na bardzo dobre opinie :) i po raz kolejny się nie zawiodłam. Przepiękny zapach,świetna konsystencja,wygodne opakowanie, z którego możemy wydobyć końcówkę maski i niska cena. Zakupiłam w cenie regularnej za niecałe 10zł. Opakowanie mieści 120ml tego cuda. Skład rewelacyjny,brak barwników, substancji zapachowych silikonów czy parafiny. Mogę powiedzieć, że polecam go z czystym serduchem.
Czas na pielęgnacje ciała :) I tu niestety bubel. Gruboziarnisty(?) peeling do ciała z Avonu o zapachu Lagoon. No właśnie,skąd ten znak zapytania... już mówię. Nie rozumiem dlaczego producent nazwał ten specyfik gruboziarnistym peelingiem. Owszem,w żelu można bylo dostrzec drobinki...czegoś, które tak naprawdę byly male,wyglądaly jak kryształki i po połączniu z odrobiną wody praktycznie się rozpuszczały. Poza zapachem i wygodnym opakowaniem nie widzę żadnych plusów. Nie usuwał martwego naskórka, nie ujędrniał i specjalnie tani też nie był, ponieważ kosztował mnie koło 10 zł w promocji za 200ml. 
Jeśli chodzi o pielęgnacje twarzy zużyłam moje drugie opakowanie biedronkowego micelarnego żelu do mycia i demakijażu twarzy. Moja skóra jest kapryśna,a to jeden z nielicznych żeli, któe mogę bezpiecznie używać. Świetnie myje, faktycznie nawilża, ma bardzo przyjemny skład i jeszcze przyjemniejszą cenę: 5zł za 150ml. żel bardzo wydajny, prześlicznie,świeżo pachnie. Już mam kolejne opakowanie :)

Następny w kolejce czeka krem Nive Aqua Sensation, który kupiłam w biedronce za 15zł. Kupiłam go zimą, ponieważ po lekach moja skóra zaczęła się mocno przesuszać i zachowywać się jak alergiczna. uczulało mnie bardzo duzo kosmetyków. I wtedy odkryłam to cudeńko. Ślicznie pachnie, ma bardzo przyjemną konsystencję, nie zapycha, nie podrażnia i nawilża.Do tego szklane opakowanie,które bardzo mi się spodobalo. Moje odkrycie, do którego na pewno wrócę. :)
Zużyłam także dezodorująco- antyperspiracyjny żel do stóp z szałwią lekarską, gliceryną i pantenolem firmy No36. Produkt pachniał prześlicznie, świeżo,trochę cytrusowo. Bardzo wygodna tubka no i przede wszystkim skuteczny specyfik. Nóżki pachniały i nie były przesuszone. Za 100ml zaplaciłam jedyne 5 zł  w Kauflandzie :)
Ostatnią rzeczą w denku jest tusz do rzęs,którego szczotki niestety wam nie pokaże, ponieważ używam jej do smarowania rzęs olejem rycynowym u moich rodziców. Tusz firmy essence get big lashes volume curl, dostepny w naturze za niecałe 10zł.Był to tusz podkręcający rzęsy z bardzo grubą szczotką. Szczotka bardzo dobra, natomiast sam tusz był niestety słaby. Może i wydłużał rzęski,rozdzielał je, ale już po chwili się osypywał, Wysechł bardzo szybko. Niestety, ale firma ma u mnie wielkiego minusa za ten tusz.

Jeśli chodzi o nowości w mojej kosmetyczce i nie tylko w niej to kupiłam kilka tanich i mam nadzieję fajnych rzeczy. Znowu zacznę od włosów:
Szampon biedronkowy Natei z ekstraktem z ogórka i kwiatu Tiare. Niedawno były promocje na szampony w biedronce, i chociaż ten skąłdem nie zachwyca, postanowiłam go kupic za ok 3-4zł za 500ml do samego zmywania olejów. Ma prześliczny świeży zapach. Zobaczymy co z tego bedzie.
CHI Silk Infusion naturalny jedwab do włosów  oznaczony jako Kosmetyk Wszech czasów wizaż. 15 ml za 6,90 zł. Fajny skłąd,mam nadzieje,ze pomoże mi wygładzić włoski.
Ochrona włosków i nawilżenie: Romantic maska do włosów z olejem arganowym i jedwabiem 500ml za 12 zł oraz odżywka z Garniera ultra doux z wyciągiem z awokado i masłem karite 6zł w biedronkowej promocji.

Synergen wasch-creme deep clean krem do mycia skory zanieczyszczonej. kupiony ze względu na to, że od czasu do czasu wyskakują mi niedoskonałości, zobaczymy jak sobie poradzi :) cena ok. 6 zł w rossmannie.

krem do twarzy z wyciągiem z aloesu. Niestety wyrzuciłam kartonik i nie powiem wam dokaldnie do jakiego typu cery. Kupiony ze wzgledu na dobry sklad, naturalny, mam nadzieje,że sprawdzi się na mojej twarzy i wrażliwej skórze :) Cena ok. 10zl za 50ml
Żel do higieny intymnej hipoalergiczny z korą dębu Biały Jeleń cena 8zł za 500ml. Bardzo ąłdny zapach,ale czy na pewno delikatny...


Krem do rąk i paznokci Celia  kolagen+nagietek. Przepiękny zapach,fajna cena,niestety zawiera parafinę,ale zobaczymy coz  tego będzie. 5,50 zł za 125ml 


Babydream emulsja dla kobiet w ciąży. Zachęcona po dobrym starcie z szamponem tej firmy próbuję jej inne kosmetyki. Przyjemny,choć intensywny zapach,zobaczymy, czy szybko się znudzi lub zacznie przeszkadzać. Cena ok. 10 zł za 250ml 
 
Perfum puma jam. delikatny, słodki zapach za 35 zł.


A na koniec coś co bardzo lubię :) zapachowa świeczuszka. uwielbiam zapachy świec i światło jakie dają. Pozwala mi się wyciszyć,zrelaksować, tworzy niesamowitą atmosferę w pokoju. Tym razem kupiłam świeczkę pomarańczowo-waniliową w szkle w biedronce. kosztuje on 6 zł, ma bardzo przyjemny zapach. Już nie mogę się doczekać aż ją przetestuję :)

Przepraszam Was bardzo za długość tego postu.Kolejne mam nadzieję będą krótsze i treściwsze :) Czekam na Was. Buziaki :*